![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgfxh5kDPywCDu1FTBjvn9uWGZkf18lcyuFBd7LtAlKOUM-sV12uBQM09Tr8vmhVokdi9b5kgc4kGHhbnQlv76EiABzd8ib8t_Qolow3zh9ELVNZ1K4x6FTBviwbT4ltQghyphenhyphenRwlCf-afCTq/s400/LYYF85CAJ3PDEQCA0C97CRCAMTY11QCAD568CFCAEIZHYGCAHILX1FCADE6897CAAA95WICAE9GNNOCA29FTDECA0OWZ95CAECGO9PCAKY0A9CCATV3ZLQCAF6PQG7CAEG3V7FCARPE7QGCAOCJTMOCAJWMFKH.jpg)
Σκοπός του Δικτύου είναι η από κοινού ανάληψη δράσης των μελών του με κάθε πρόσφορο μέτρο, η συνεργασία για την πρόληψη και αντιμετώπιση του φαινομένου της παιδικής κακοποίησης καθώς και η προώθηση της ενημέρωσης όλων όσων σχετίζονται με το παιδί, προκειμένου να διασφαλιστεί η ψυχική και σωματική του ακεραιότητα.
Η πρώτη συνάντηση εργασίας στην οποία θα συμμετέχει το σύνολο των εμπλεκόμενων φορέων του νομού θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 1 Απριλίου 2009 στις 11:00 το πρωί στην αίθουσα του Νομαρχιακού Συμβουλίου Αιτωλοακαρνανίας ( Διοικητήριο, Μεσολόγγι).