![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiCUI-sO1vBhxMZvt0NRvxCWDBfLgCpx2ZCrxRqViuAsfMOhBng0oWIwPOxSj_lsIFZwL8Pp9Hfw3doHPRra0lOLTbjws7XGr7TuAa_buogQR_WDUz9y-w9gSRdR6HyH30xlol8oGspUaZO/s400/%CE%94.jpg)
Υπενθυμίζεται ότι την πρωτοβουλία για την αναδάσωση της μεγάλης αυτής δασικής έκτασης που καταστράφηκε από πυρκαγιά είχε η Νομαρχιακή Αυτοδιοίκηση Αιτωλοακαρνανίας και συμμετέχουν οι εξής φορείς:
Δήμος Ιεράς Πόλεως Μεσολογγίου, Δασαρχείο Μεσολογγίου, Δ/νση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, Τοπικό Διαμέρισμα Ευηνοχωρίου, Τοπικό Διαμέρισμα Αγίου Γεωργίου, Λαογραφικός – Μορφωτικός Σύλλογος «Άγιος Ιωάννης» Ευηνοχωρίου, Λαογραφικός – Εξωραϊστικός Σύλλογος «Αρχαία Καλυδώνα» Ευηνοχωρίου, Σύλλογος Εθελοντών Μεσολογγίου ΠΡΟ.ΤΕ. ΚΤΑ.