«Η κοινωνία σε θέλει να είσαι απλώς ένα φωτοαντίγραφο, ποτέ ένα πρωτότυπο» Όσσο

Δευτέρα 9 Μαρτίου 2009

ΚΕΡΔΙΣΕ ΜΕ ΑΓΧΟΣ !

Γράφει ο Κώστας Λούκας loukaskostas@gmail.com
Με πολύ άγχος αγωνίστηκαν οι παίκτες του Παναιτωλικού, απέναντι στον Θερμαϊκό. Η ομάδα του Αγρινίου, δεν έχει περιθώρια για άλλες βαθμολογικές απώλειες και αυτό κάνει τα πόδια των ποδοσφαιριστών ακόμη ποιό βαριά. Το τελικό 1-0 έδωσε στην ομάδα τους τρεις βαθμούς και κατάφερε η μουρμούρα των φιλάθλων, να μην πάρει μεγαλύτερες διαστάσεις. Ήταν τόσο αρνητική η ομάδα, που ουσιαστικά η καλύτερη ευκαιρία, ήταν στο γκολ του Μουμίν στο 44ο λεπτό. Ο Χρυσάφης εκτέλεσε το φάουλ από αριστερά και ο αφύλακτος Μουμίν από το ύψος της μικρής περιοχής σημείωσε το 1-0. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Θερμαϊκού, άρχισε να ζητάει περισσότερο το γκολ, αλλά η άμυνα του Παναιτωλικού και ο Μπαμπανιώτης λειτούργησαν σωστά. Η ομάδα τουλάχιστον πήρε τους τρεις βαθμούς και μένει ζωντανή στο κυνήγι της ανόδου.ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Μπαμπανιώτης, Καλοκαίρης, Νάϊντος, Θεοδοσιάδης, Παλαιολόγος, Χρυσάφης, Ζορμπάς (35' Παπαποστόλου), Μουμίν, Μπελεβώνης (65' Γέλοβατς), Ζουρούδης, Καραμαλίκης ( 80' Μανίκας)
ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ: Χατζημηνάς, Κινγκ, Τσιλιγκερίδης (57’ Κράββαρης), Λευκαρίτης, Διαμαντόπουλος (64’ Παναγιωτόπουλος), Κάλφας, Μοσχάκης, Ελληνίδης (68’ Πιτσόκος), Κανάτας, Μαυροματίδης, Στεργίδης.