![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgiICX009kzlLCDZl3YLpRPVqXsThYj0olFkeshPGXzIM2L3R7CJ5QqYh0or8xyOjc3qKRtsF62WDosGZcPD0JMMhm5UB0kx68jUG0LXuuXI1T_okhyf8pL2g9dYe2Bzwia2TKT2d3uvDQ/s400/%CE%9D%CE%AD%CE%B1+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1+%2817%29.png)
Την 10-6-2010 και ώρα 19.00΄ στα Ιωάννινα από Αστυνομικούς του Τμήματος Δίωξης Ναρκωτικών Αγρινίου, συνελήφθησαν τέσσερα (4) άτομα εκ των οποίων τρείς (3) άνδρες και μία (1) γυναίκα Αλβανικής , Ελληνικής, Μπαγκλαντεσιανής και Βουλγαρικής υπηκοότητας αντίστοιχα, οι οποίοι κατείχαν προς πώληση τέσσερα (4) κιλά και τετρακόσια εξήντα εννέα (469) γραμμάρια ακατέργαστης ινδικής κάνναβης.
Κατασχέθηκαν η ναρκωτική ουσία, τέσσερα (4) κινητά τηλέφωνα, ένα (1) Ι.Χ.Ε. αυτ/το, μία (1) δίκυκλη μοτ/τα και το χρηματικό ποσό των χιλίων (1.000.00) Ευρώ ως προερχόμενο από εμπορία ναρκωτικών ουσιών.
Συλληφθέντες δράστες με σχηματισθείσα σε βάρος των δικογραφία οδηγηθούν κ.Εισαγγελέα Πλημ/κών Ιωαννίνων. Ενεργείται προανάκριση από το Τμήμα Δίωξης Ναρκωτικών Αγρινίου.