![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgxUbeFVzEwHsILU8vFJjIi8-NRlXhd_14tjCjjkUEk-ckg66avuNa5jkR5abkPGswYqTiDjdUfhCGigWFFf0_UmQhnjO27lMGMPgfDWNGXVv8urinfQip-vJTFVTRNptf4qNhbf2Q3WiM/s400/%CE%9D%CE%AD%CE%B1+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1+%2841%29.bmp)
Την 16-6-2010 και ώρα 22.30΄ στην 77 Χ/Θ Αντιρρίου – Ιωαννίνων, συνελήφθη από αστυνομικούς της Ο.Π.Κ.Ε./ Α.Δ. ΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ 40χρονος ημεδαπός, ο οποίος κατελήφθη να οδηγεί Ι.Χ.Ε. αυτ/το και να έχει προμηθευτεί – κατέχει δέκα εννέα (19) πλαστά τραπεζογραμμάτια ονομαστικής αξίας πενήντα (50.00) Ευρώ έκαστο με σκοπό να τα θέσει σε κυκλοφορία καθ΄ όσον σε προγενέστερο χρόνο πραγματοποίησε συναλλαγή με ένα (1) αμφιβόλου γνησιότητας χαρτονόμισμα των πενήντα (50.00) Ευρώ στο Δ.Δ. Λουτρού – Δήμου Αμφιλοχίας.
Χαρτονομίσματα κατασχέθηκαν και θα αποσταλούν στο αρμόδιο εργαστήριο για εξέταση. Συλληφθείς δράστης με σχηματισθείσα σε βάρος του δικογραφία οδηγηθεί κ. Εισαγγελέα Πλημ/κών Αγρινίου. Ενεργείται Προανάκριση από την Υποδιεύθυνση ασφαλείας Αγρινίου.-