![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhiDMnEUrt18eSM8Bam2RYP-JL2uH8u8OHA-kllAIn-DN9TstD-zsugQbbDZ3DVsKltC5ZEaGLaW2OxT1Y7qhs7nu1TWoHm4RfS55k3dgDqbaCed1D-BhHuq18cUG5NNNAWMsu5Uv1gU-s/s400/18867_104748229545364_100000305617786_113676_4045687_n.jpg)
Mε μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε στην έδρα του Δήμου Μεδεώνος την Κατούνα την περασμένη Κυριακή 14 Φεβρουαρίου το πρώτο Καρναβάλι που διοργάνωσε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Δημοτικού Σχολείου Κατούνας! Η διοργάνωση στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία και απο μεγάλη συμμετοχή και στην προσπάθεια που ξεκίνησε ο Σύλλογος Γονέων συνέδραμε ο Αθλητικός Μορφωτικός Σύλλογος Μεδεών, ο Ιππικός όμιλος και ο Σύλλογος Γυναικών Κατούνας.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiOdJdgUGqWAAa8234OtNkthuGFB7ZmQvvHSlgleaSG0KlZ5cvMb_dtDJo6oJGneCkXok0IqAuB0Hu_bziIOPP5-wf89_ITYaRlXIMKdoJ7PuXF7T6qfP6_CQ5x2orRNDNNrdwv7MrN3W8/s400/18867_104757322877788_100000305617786_113845_2102715_n.jpg)
Στόχος των διοργανωτών είναι να καθιερωθεί ως θεσμός και να εμπλουτιστούν οι Καρναβαλικές Εκδηλώσεις και όλοι οι συμμετέχοντες έδωσαν υπόσχεση αλλά και ευχήθηκαν με την λήξη του Καρναβαλιού η οποία έγινε με το κάψιμο του Καρνάβαλου η επόμενη διοργάνωση να στηριχθεί από περισσότερους θεσμικούς φορείς που στην πρώτη αυτή απόπειρα των διοργανωτών δεν στάθηκαν σύμμαχοι! Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους πλήθος Δημοτών καθώς και η Πολιτευτής της Ν.Δ. Αιτωλοακαρνανίας κ. Έλενα Μάντζιου - Κοτρολού
18- Φεβρουαρίου -2010
Κατούνα Δ. Μεδεώνος
Το Δ. Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων Κατούνας