Στη συγκέντρωση που πραγματοποιήθηκε στο Εργατοϋπαλληλικό Κέντρο Μεσολογγίου μίλησαν εκ μέρους της ΑΔΕΔΥ ο Σπ. Ξουργιάς και ο Δημ. Τσάμης Πρόεδρος Συλλόγου Δασκάλων – Νηπιαγωγών. Εκ μέρους του Εργατοϋπαλληλικού Κέντρου Μεσολογγίου μίλησε ο Πρόεδρός του Γερ. Θεοφιλάτος όπου αναφέρθηκε εκτενώς στην κατάσταση που βρίσκεται η κοινωνία σήμερα με την πρωτοφανή επίθεση που δέχεται ο κόσμος της εργασίας.
Στη συγκέντρωση επίσης εκφράστηκε η απαίτηση των εργαζομένων να αποκρουσθούν οι νεοφιλελεύθερες συνταγές που προσπαθούν να ακυρώσουν το κοινωνικό κράτος.
ΕΡΓΑΤΟΫΠΑΛΛΗΛΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ