![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjbt0_muzIXKaOrfGw6NL9k75SVkD3fd8JhFPKBbWAkhydwQqXiD0dkMiomj247EZmkrKCRkwl8Hu9LUtELAqUHjnpXyd78ZTOECVMQ0voWMgBEuj5cfCjSh2XiBIHY_X1h1k0XXlMsNRU/s400/%CE%9D%CE%AD%CE%B1+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1+%2855%29.bmp)
Στις 10:00 π.μ. στην πλατεία Δημοκρατίας, πραγματοποίησε συγκέντρωση το ΠΑΜΕ.
Συμμετείχε το Ε.Κ. Αγρινίου, ο Εμπορικός Σύλλογος Αγρινίου «ΕΡΜΗΣ», Η Ομοσπονδία Αγροτικών Συλλόγων Νομού Αιτωλ/νίας, εργαζόμενοι στο δημόσιο και στον ιδιωτικό τομέα.
Στις 11:00 π.μ. στην πλατεία Συντριβανίου συγκεντρώθηκαν οι καθηγητές και οι δάσκαλοι (Β΄ ΕΛΜΕ Αιτωλ/νίας, Σύλλογος Δασκάλων – Νηπιαγωγών Αγρινίου- Θέρμου) και άλλοι εργαζόμενοι του Δημόσιου και Ιδιωτικού τομέα.