Η συνεδριακή αίθουσα του Επιμελητηρίου κατακλύστηκε από κόσμο και όχι μόνο από φοροτεχνικούς και στελέχη των Δ.Ο.Υ. αλλά και από απλό κόσμο που θέλησε να ενημερωθεί για τις αλλαγές που επίκεινται με το νέο νομοσχέδιο. Όπως μάλιστα δήλωσε ο πρόεδρος του Επιμελητηρίου κ. Παναγιώτης Τσιχριτζής στο περιθώριο της εκδήλωσης «το νομοσχέδιο που κατατίθεται αυτή την Τρίτη (σημ. 23 Μαρτίου) θα καθορίσει εν πολλοίς το οικονομικό μέλλον της χώρας και είμαστε ικανοποιημένοι που μπορέσαμε να φιλοξενήσουμε όλο αυτό τον κόσμο που θέλησε να ενημερωθεί.»
Στην εκδήλωση εισηγήσεις έκαναν οι κ.κ. Γιώργος Κορομηλάς –Φορολογικός Σύμβουλος, Συγγραφέας και διδάσκων στο Πάντειο Πανεπιστήμιο και Χρήστος Γιαννόπουλος-Φορολογικός Σύμβουλος Επίτιμος Γ. Διευθυντής Φορολογικών Ελέγχων Υπ. Οικονομικών.
ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ
ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ