![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgEX1jVYx6xd25WqyEVoWftnUifUwY2z1mOOJKef1mmFnzUktyPllsv93t86Ouynb8lz66JrCfHnPbOJE6oIsBq7-q-ac_fwDvp1dtDtr8CYLihnxDwYiAvDVKqo4d13gSD29ft1TnuY2E/s400/IMG_1729.JPG)
Σ’ έναν αγώνα με πολλές χαμένες ευκαιρίες και απ’ τις δύο πλευρές, η ΔΟΞΑ του ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ κέρδισε τον ΑΡΗ ΜΕΣΑΡΙΣΤΑΣ με 1-0.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg3Epjk_5C5EgNZLj4e2ZWMVQjEYlIHCAFi6vtcpKuHOMEtWZsr-HrpXbOYFiRUKqzVpRgEXmeSIPFlScYsMvUoLS9ZhQ6Plobrk1tdF_n-bpSfWFllE_5YHj8XNrFv8gkjJ2Dw7tDTkY4/s400/IMG_1716.JPG)
Ο αγώνας πού έγινε σήμερα στις 04:00μ.μ. στο γήπεδο του Καινούργιου, ήταν της 25ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα (Α1 ΕΠΣΝΑ).
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhu6fT44Jzggnr-nrdfAAVGfnvVXZ0K8iT8A_uI0cBpPjdv91uKgHWSn8WiG8Hzpi1Q_oBRh09MZ7omqapJXKZ0KekZYEwugJFo8W1HvS7sACtUM8QoYAUahdcaTYZYC0K8MUBoPex34lw/s400/IMG_1730.JPG)
Οι χαμένες ευκαιρίες διαδέχονταν η μία την άλλη, περισσότερες από την ΔΟΞΑ που πίεζε αλλά το γκολ δεν έρχονταν.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiS8a4U2t7hrBFzH6r1UwEd_-4pC_dfP8PjUHLl1s0r2132TeDm1ewtb06KQU14FTtm50kVRAmKHlm6FW_BHg3iLOFc1lGLxWKvTggirp8rFvd1OnZZMI5nbmeMSMXj-XZjaLYTRfCDyqo/s400/IMG_1728.JPG)
Τρία «δοκάρια» για τη ΔΟΞΑ κι ένα για τον ΑΡΗ, πολλές οι αποκρούσεις της άμυνας τον φιλοξενούμενων και πάρα πολλές οι επεμβάσεις του τερματοφύλακα Κουβέλη, που είχε πολύ δουλειά σήμερα.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiT12Bg9Qdut8FLRu1DJnfKppKETjt5tffoaaIEXsHNO-NAqhKLewvb4aKU5zBwDnXwMzJhqCk8LkI57zTktyhaGreBj0xy-jQ3OnDjSb0deTr2KwATRUs_te5xbiDTeOecKPoWYXpRFRk/s400/IMG_1732.JPG)
Μ’ ένα θαυμάσιο γκολ στο 59΄ από κεφαλιά του Χρήστου Γιώτη μετά από σέντρα του Κώστα Σ. Τσοπλάκου, η ΔΟΞΑ του ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ τελικά πήρε τους τρεις βαθμούς.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgUfAp0ElW-NygL001AKw8SXVPPLNVrkmOrU3h1Pdb3foYFjkobrM29BgUZlnI9Iay90AhH5FsIFu8KR9QpS2JZ4Bism-h7iLTKp9onn9U4M4yhSWCHIkdBiF0_DUoKsEpDyIxwIr6Riio/s400/IMG_1719.JPG)
Διαιτητής: ΓΚΙΑΦΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Α΄ Βοηθός: ΖΑΒΙΤΣΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ - Β΄ Βοηθός: ΘΕΟΔΩΡΕΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiuWqkrp_-hek8KKY8SUbrp6zt9-CKa_167DTt46CHD6ace7FMcQO76r5aBNu_iAqWtzBz0EfMKpDuj_pzhc7i5ovIx56MrIgsJdKuNkCVpalCOQP_8SZd2P45CuJvO_6P5scAi5NB7Nfo/s400/IMG_1746.JPG)
ΔΟΞΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ: (ΜΑΚΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ) Ι. ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗΣ, Ν. ΑΛΤΖΕΡΙΝΗΣ, Χ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, Ι. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ, Σ. ΔΑΡΛΑΣ, Α. ΚΟΡΔΑΤΟΣ, Π. ΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ, Κ. Σ. ΤΣΟΠΛΑΚΟΣ, Χ. ΓΙΩΤΗΣ, Δ. ΤΖΩΡΤΖΟΠΟΥΛΟΣ, Γ. ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: Π. ΜΠΛΕΤΣΑΣ, Γ. ΚΟΚΚΑΛΗΣ, Κ. Ι. ΤΣΟΠΛΑΚΟΣ, Β. ΖΙΓΚΟΣ, Δ. ΔΑΡΛΑΣ, Χ. ΜΠΛΑΝΗΣ, Σ. ΑΛΤΖΕΡΙΝΗΣ.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhAGJd6Bpo_r8yvRGRwn4GAFqZMZW05GK6YximGfxnqoIef1pU56kfLvfGYRvTd-7dZo5ItNgkYW7pJdG-dS2dweXZDqG-4-m3-72O7dsLlvKDaV8Hp2TUJcSXhBuzUhNQUK6BoQInscaw/s400/IMG_1738.JPG)
ΑΡΗΣ ΜΕΣΑΡΙΣΤΑΣ: Σ. ΚΟΥΒΕΛΗΣ, Γ. ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ, Δ. ΚΟΚΚΑΛΗΣ, Μ. ΜΑΛΕΣΙΑΔΑΣ, Μ. ΤΣΙΝΤΖΕΛΗΣ, Ν. ΑΜΠΛΙΑΝΙΤΗΣ, Δ. ΧΑΜΗΛΟΣ, Σ. ΤΡΙΑΝΤΗΣ, Γ. ΜΑΛΕΣΙΑΔΑΣ, Δ. ΛΩΛΟΣ, Α. ΚΟΥΡΣΑΡΗΣ
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: Ε. ΚΑΖΑΝΑΣ, Κ. ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ, Π. ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ, Ι ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, Π. ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ, Π. ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΑΣ, Δ. ΛΙΑΣΚΟΣ.