![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhh3BtISns5vEfFP0WiaadRu2xg_px74hulnf1xJnP9VHtWUUEexspi8p831fBxlEZHBvUwI-05fRqdzyTzPjlt2XxS4ZsjvPUvD-a__1pCTPPXiK5nQ1ah9Zv5ykeDycwIlI7dWBHIiZw/s400/22.03.10.RALLY.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjMYuRtWUyLpbu7Vm4B2VH4WAcNujh8NgMKTVkr11maGugBXCBoCDsP4hAK8ln0gj6rhjCxQ5rS-onsSoBW0ohiuMiyT9nExLy3FBOcSAif2KahO0DcmKcOW1SYqpPY6HpHt5O9G2oDjkg/s400/22.03.10.RALLY+3.jpg)
«Η Ναύπακτος συνεχίζει να πρωταγωνιστεί με διοργανώσεις που συμβάλλουν στην ανάδειξη της ιστορικής και πολιτιστικής κληρονομιάς της πόλης και της ευρύτερης περιοχής, αλλά και που ταυτόχρονα την προβάλλουν τουριστικά» σημείωσε χαρακτηριστικά ο Δήμαρχος Ναυπάκτου Θανάσης Παπαθανάσης κατά την έναρξη της διαδρομής.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjGtZzej0QaSS5O2sO46lfm3JAspQAc3ehvddfn3A3fS6uLIO5rOaBnS2tkwK0PeDuv-YK0Z60yUjNRJD03t9fWlxwMdArg7ewZz8jb4m2ghJg8LwRAs0VIeFPaAjkxk-pbAFapyhoT6VM/s400/22.03.10.RALLY+2.jpg)
Η εκκίνηση του αγώνα έγινε την Παρασκευή (19.03.10) το μεσημέρι στην Ανθήλη στο 7ο χιλιόμετρο επί της εθνικής οδού Λαμίας – Αθηνών. Οι ορεινές διαδρομές στα Βαρδούσια, στην ορεινή Ναυπακτία με διέλευση από τα φράγματα Μόρνου, Ευήνου και από την μεγαλύτερη λίμνη της Ελλάδος την Τριχωνίδα προσέφεραν ένα αξέχαστο τριήμερο.