Ο Δήμαρχος Θεστιέων κ. Δημήτρης Τραπεζιώτης τόνισε ότι με το πανηγύρι αυτό, που έγινε πλέον θεσμός, προωθούμε παράλληλα τις αρχές της συνεργασίας και της αλληλεγγύης καθώς τα οφέλη δεν συγκεντρώνονται σε ένα πρόσωπο αλλά διαχέονται σε όλους τους επαγγελματίες. Επίσης τόνισε ότι θα πρέπει να αποτελέσει πολιτιστική αναφορά για την περιοχή μια και τα πραγματικά παραδοσιακά πανηγύρια τείνουν να εκλείψουν.
ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΘΕΣΤΙΕΩΝ