![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhHvexgR_Ba8x-t1uaSMtN-CiUZj9vv8n-kB8niFAzIPhsZzB4MolchkwyX4c5lfXMasRiB-0xvSgVVuFTDGmJpnFcyWDy9ZBxjFBuA_se6LENSnTVgXqbu22Llw2FSP9D73hWqoP2DPIM/s400/%CE%9D%CE%AD%CE%B1+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1+%2890%29.bmp)
Από τη Νομαρχιακή Αυτοδιοίκηση Αιτωλοακαρνανίας ανακοινώνεται, ότι με απόφαση του ΕΟΜΜΕΧ Α.Ε. εγκρίθηκε η αποζημίωση επιχειρήσεων στους Δήμους Αμφιλοχίας και Παρακαμπυλίων, οι οποίες υπέστησαν ζημιές από τις πλημμύρες που σημειώθηκαν στις πιο πάνω περιοχές στις 2 και 3 Σεπτεμβρίου 2008.
Η συνολική δαπάνη αποζημίωσης είναι 186.000 € για δεκαοχτώ επιχειρήσεις και το ύψος τους καθορίζεται με τις διατάξεις του άρθρου 36 του Ν. 2459/97.