Το στερνό «αντίο» στον σύντροφο Βαγγέλη Μπούτα, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ, εμβληματική μορφή του αγροτικού κινήματος της χώρας μας, ο οποίος έφυγε πρόωρα από τη ζωή, είπαν η οικογένειά του, οι σύντροφοί του, οι φίλοι του στην πολιτική κηδεία που έγινε στο χωριό του, τη Μητρόπολη Καρδίτσας.
«Σύντροφε κοιμήσου ήσυχα, πολλά είναι τα τρακτέρ» (VIDEO)
![](https://www.902.gr/sites/default/files/styles/902-grid-8/public/MediaV2/20200921/khdeia-mpoyta-88.jpg?itok=5tokb38Z)
Με συγκίνηση, θλίψη και υπερηφάνεια, οι σύντροφοι του, οι συναγωνιστές, οι φίλοι και η οικογένεια του είπαν το τελευταίο «αντίο» στην Βαγγέλη Μπούτα, τον στρατηγό του κάμπου, στην πολιτική κηδεία, στη Μητρόπολη Καρδίτσας.
Η Ελένη Μπέλλου, μέλος του ΠΓ της ΚΕ, αποχαιρέτησε τον Βαγγέλη Μπούτα εκ μέρους της ΚΕ του Κόμματος.
Ακολούθησαν οι επικήδειοι από...