«Η κοινωνία σε θέλει να είσαι απλώς ένα φωτοαντίγραφο, ποτέ ένα πρωτότυπο» Όσσο

Σάββατο 2 Μαρτίου 2019

Ο Όμηρος Νεοχωρίου επικράτησε της Δόξας Καινούργιου με σκορ 1-0

ΔΟΞΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ – ΟΜΗΡΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ  0 - 1
Σ΄ έναν δυνατό και αμφίρροπο ποδοσφαιρικό αγώνα,  που διεξήχθη σήμερα  στο γήπεδο του Καινούργιου, για το Πρωτάθλημα της ΕΠΣΝΑ και της Α΄ κατηγορίας στην 24 αγωνιστική, ο  Όμηρος Νεοχωρίου επικράτησε της Δόξας Καινούργιου, με γκολ στις καθυστερήσεις,  με σκορ 1-0.

Δυνατές επιθέσεις κι απ΄ τις δύο ομάδες απ΄ το πρώτο λεπτό του αγώνα, χαμένες ευκαιρίες για γκολ.

Τεχνίτες και έμπειροι ποδοσφαιριστές κι απ΄ τις δύο ομάδες δεν μπόρεσαν να παρουσιάσουν πιο ποιοτικό ποδόσφαιρο, αν και είχαν τις δυνατότητες,  λόγω της σκοπιμότητας για την απόκτηση των τριών βαθμών.

Παρ΄ όλα αυτά όμως φάνηκε το ποιοτικό τεχνικό επίπεδο αρκετών ποδοσφαιριστών.

Δίκαια οι δυο αυτές ομάδες χαρακτηρίζονται απ΄ τις καλύτερες στην κατηγορία τους.
Το γκολ για τον Όμηρο ήρθε στο 93' . Ο Ε. Γκάτσης σούταρε δυνατά αλλά απέκρουσε ο Α. Ρόκκος, η μπάλα έφτασε στο Χ. Νάκο που με κεφαλιά μέσα απ΄ την μικρή περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Δόξας.
Αυτό ήταν και το τελικό σκορ ΔΟΞΑ  ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ – ΟΜΗΡΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ 0-1.

Διαιτητής: Ευθύμιος Ντζάνης
Επόπτης Α: Αθανάσιος Κολοσιώνης
Επόπτης Β: Κωνσταντίνος Καλαμπόκης