![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjS-KgTR1HTxhpuveK1jsA4_pfgkb-UKDa0wmDoMDA9nKeAl_hmLUmcBTA7BgGyhn0ftsiEl1JjJxMv42xvPD0hO1bWUjuI0qfyJruDSfZ-GNY3JMPA9NrOC3Z3Cr0hdeAubpC6211uOdY/s320/m_aristofanis.jpg)
Πιο συγκεκριμένα ομάδα εθελοντών μαθητών από σχολεία της Πάτρας, θα παρουσιάσει την Πέμπτη 15 Απριλίου 2010 στο αμφιθέατρο της Νομαρχίας, το έργο «Πλούτος» του Αριστοφάνη.
Θα δοθούν δύο συνεχόμενες παραστάσεις. Η πρώτη θα ξεκινήσει στις 10:30 π.μ. και η δεύτερη στις 12:00 το μεσημέρι.
Η εκδήλωση είναι εντατεγμένη σε ένα πλαίσιο πρωτοβουλιών και δράσεων του Τοπικού Δικτύου με στόχο την ενημέρωση και την ευαισθητοποίηση πάνω στο ζήτημα της παιδικής κακοποίησης και παραμέλησης.