![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEilQuonX9oF-dJ_RG7OM7o96jnl3f97gax5ao1HHJcVOXMQo4RiUJnxNKn-md4c0nMc8UT9zHHJdCQYuJJh-bXZhDZCVUD635jr84V-4MxeTyEIgRDAXuTf96CY6OGPwqLMTbWH78wQQG4/s400/19-04-2010-1.jpg)
Ο «Πλούτος» είναι το τέταρτο Θεατρικό έργο που παρουσιάζει η Εθελοντική θεατρική ομάδα του Οργανισμού μετά τα έργα «Ο Ήλιος ο Ηλιάτορας» του Οδυσσέα Ελύτη, το «Γαϊτανάκι » της Ζώρζ Σαρρή και το « Έρως και Ψυχή» της Ιουλίας Πιτσούλη.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiLZPmlCI_hixlSfJ-loFSqzzNnwKEa41qVH7nLskXQW7wg8dah9UquVm5v0aOb-H40vl9riu7TcbkjdzsVvpEmzALycxf8N4uBRRXd16uLYvknt8ad8JZAQjVXu-nCQ3lWQtilJ50jp9M/s400/19-04-2010-2.jpg)
Στο καλλιτεχνικό αυτό γεγονός συμμετείχαν 40 μαθητές του 6ου Γυμνασίου και 6ου Λυκείου Πατρών.
Τα παιδιά απέδωσαν με το δικό τους ξεχωριστό τρόπο το έργο.
Η σκηνική παρουσία, τα ενδύματα και η μουσική ταξίδεψαν τους θεατές που καταχειροκρότησαν την παράσταση.
Η εκδήλωση οργανώθηκε από το Τοπικό Δίκτυο Φορέων για την πρόληψη και αντιμετώπιση της παιδικής παραμέλησης και κακοποίησης που συστάθηκε μετά από πρωτοβουλία της Νομαρχιακής Αυτοδιοίκησης Αιτωλοακαρνανίας.