«Η κοινωνία σε θέλει να είσαι απλώς ένα φωτοαντίγραφο, ποτέ ένα πρωτότυπο» Όσσο

Σάββατο 12 Σεπτεμβρίου 2009

ΔΟΞΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ- ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣΤΑΚΟΥ 0-2

Σ’ ένα δυνατό παιχνίδι, με φάσεις και απ’ τις δύο πλευρές, η ΔΟΞΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ έχασε από τον ΗΡΑΚΛΗ ΑΣΤΑΚΟΥ (0-2).
Στο πρώτο ημίχρονο, την υπεροχή την είχαν οι γηπεδούχοι, κάνοντας επιθέσεις με φάσεις για γκολ που δεν αξιοποιήθηκαν. Στο δεύτερο μέρος, εκεί που όλοι περίμεναν ότι η Δόξα θα άνοιγε το σκορ, έχανε απανωτές ευκαιρίες. Φτάσαμε στο 75΄και σε μια γρήγορη αντεπίθεση του Ηρακλή ο Θ. Κοτρότσος μπαίνει στην περιοχή της ΔΟΞΑΣ σουτάρει και 0-1 ! Πριν η Δόξα καταφέρει να συνέλθει ο Θ. Κοτρότσος στο 82΄ξαναχτύπησε για δεύτερη φορά και 0-2!
Καλύτερες φάσεις του αγώνα:
1΄σουτ του Π. Καρόπουλου άουτ
4΄σουτ του Θ. Κοτρότσου πάνω απ’ το οριζόντιο δοκάρι του Ζίγκου
10΄ Σέντρα του Γ. Ασημακόπουλου στα χέρια του Κ. Κρεμμύδα
20΄ Κεφαλιά του Π. Καρόπουλου απ’ το ύψος της μικρής περιοχής πάνω απ’ τα δοκάρια
21΄ Ευκαιρία με τον Δ. Δάρλα, που δεν μπόρεσε από μικρή απόσταση, να στείλει την μπάλα στα δίχτυα
25΄ Τετ-α τετ του Θ. Κοτρότσου με τον Β. Ζίγκο και χάνεται η ευκαιρία για τον Ηρακλή ν’ ανοίξει στο σκορ
30΄Φάουλ απ’ τον Χ. Μπλάνη, επικίνδυνη προβολή και κίτρινη κάρτα
36΄Δυνατό σουτ απ’ τον Χ. Κωνσταντίνου και η μπάλα φεύγει άουτ ελάχιστα δίπλα απ’ το αριστερό κάθετο δοκάρι του Κ. Κρεμμύδα
45΄ο Χ. Μπλάνης κέρδισε φάουλ πάνω στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, το εκτελεί ο Γ. Ασημακόπουλος πάνω στο τείχος
Στις καθυστερήσεις του α΄ημιχρόνου ο Ν. Μεντής κάνει σκληρό φάουλ πάνω στον Χ. Κωνσταντίνου, με αποτέλεσμα να δεχτεί την κίτρινη κάρτα
Β΄ημίχρονο
Με την έναρξη του β΄ημιχρόνου τη θέση του Γ. Κόκκαλη παίρνει ο Ν. Αλτζερίνης
46΄Δυνατό σουτ του Γ. Ασημακόπουλου άουτ
50΄σουτ του Ι. Παναγιωτόπουλου από δεξιά απέκρουσε με υπερένταση ο Κ. Κρεμμύδας
60΄μακρινό σουτ του Γ. Ασημακόπουλου άουτ
62΄θεαματικό γυριστό σουτ του Κωνσταντίνου, ελάχιστα πάνω απ’ το οριζόντιο δοκάρι του Ηρακλή και άουτ
64΄ο Γ. Λιβάνης του Αστακού εκτελεί φάουλ, η μπάλα χτυπά στο τείχος και στην αντεπίθεση ο Δ. Δάρλας, χάνει μεγάλη ευκαιρία ν’ ανοίξει το σκόρ
65΄αλλαγή για την Δόξα ο Χ. Γιώτης στη θέση του Χ. Κωνσταντίνου
66΄ Κίτρινη κάρτα στον Π. Λιβάνη του Ηρακλή για σκληρό παιχνίδι
Στο 74΄αλλαγή για τη Δόξα στη θέση του Ι. Ξηροκώστα ο Β. Αυγέρης
75΄ο Θ. Κοτρώτσος εμβολίζει κάθετα την άμυνα της Δόξας σουτάρει και γκολ 0-1 για τον Ηρακλή
82΄ο ταχύτατος Θ. Κοτρότσος με πανομοιότυπο τρόπο βρίσκεται ξανά τετ- α- τετ με τον Ζίγκο και δεν χάνει την ευκαιρία σουτ και γκολ 0-2 για τον Ηρακλή.
90΄μεγάλη ευκαιρία του Δ. Δάρλα να σκοράρει, μετά από απόκρουση του Κ. Κρεμμύδα, αλλά κι αυτή τη φορά στάθηκε άτυχος.
Διαιτητής: Δημήτρης Γκιάφης-Α΄ βοηθός: Δημήτρης Κίντας-Β΄ βοηθός: Γιάννης Ζαβιτσάνος
Οι συνθέσεις των ομάδων
ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣΤΑΚΟΥ:(Κουντούρης Κ.) ΚΡΕΜΜΥΔΑΣ Κ. ΜΕΝΤΗΣ Ν. ΛΙΒΑΝΗΣ Π. ΠΑΠΑΖΗΣΗΣ ΒΟΤΣΗΣ Π. ΑΡΓΥΡΗΣ Δ. ΛΙΒΑΝΗΣ Γ. ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ Ν. ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ Ν. ΚΟΤΡΟΤΣΟΣ Θ. ΚΡΕΜΜΥΔΑΣ Ι. και αναπληρωματικοί ΤΖΑΚΩΣΤΑΣ Ι. ΝΙΚΗΤΑΣ Ι. ΡΑΪΟΣ Α. ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ Α. ΤΖΑΚΩΣΤΑΣ Γ. ΜΑΛΙΓΙΑΝΝΗΣ Α.
ΔΟΞΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ:(Παπαθανασίου Β.) ΖΙΓΚΟΣ Β. ΚΟΚΚΑΛΗΣ Γ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Χ. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Ι. ΔΑΡΛΑΣ Σ. ΚΟΡΔΑΤΟΣ Α. ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Γ. ΜΠΛΑΝΗΣ Χ. ΔΑΡΛΑΣ Δ. ΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ Π. ΞΗΡΟΚΩΣΤΑΣ Ι. και αναπληρωματικοί: ΓΙΩΤΗΣ Χ. ΑΥΓΕΡΗΣ Β. ΓΚΑΤΣΗΣ Θ. ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗΣ Ι. ΑΛΤΖΕΡΙΝΗΣ Ν. ΤΣΟΠΛΑΚΟΣ Κ. ΤΖΩΡΤΖΟΠΟΥΛΟΣ Δ.