«Η κοινωνία σε θέλει να είσαι απλώς ένα φωτοαντίγραφο, ποτέ ένα πρωτότυπο» Όσσο

Κυριακή 30 Αυγούστου 2009

ΔΟΞΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΟΥ (5-4 στα πέναλτι)!

ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΕ Η ΔΟΞΑ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ!!!

Σ’ ένα αξιόλογο παιχνίδι, με φάσεις για γκολ και από τις δύο ομάδες, για το κύπελλο Ε.Π.Σ. ΑΙΤΩΛ/ΝΙΑΣ, η ΔΟΞΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ και ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΟΥ, στον κανονικό αγώνα και στην παράταση ήρθαν ισόπαλοι (0-0)! Προκρίθηκε η ΔΟΞΑ στα πέναλτι (5-4)!
Ο αγώνας διεξήχθη στο γήπεδο του Καινούργιου σήμερα στις 05:00μ.μ.
Μερικές αξιόλογες φάσεις για γκολ που δεν αξιοποιήθηκαν και από τις δύο ομάδες:
20΄ καλό σουτ του Π. Καρόπουλου από αριστερά, 25΄γυριστό σουτ από τον Ι. Ξηροκώστα, 30΄δυνατό σουτ από τον Α. Κωστή, 43΄τριπλή ευκαιρία για την ΔΟΞΑ (η φάση του αγώνα)
65΄σουτ του Χ. Κωνσταντίνου 70΄εκτέλεση φάουλ από τον Γ. Μπρέσιακα στα χέρια του Ζίγκου 88΄κεφαλιά απ’ τον Δ. Δάρλα
Αξίζει να σημειωθεί ότι όλο το δεύτερο ημίχρονο και μέρος της παράτασης έγινε κάτω από βροχή.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΟΥ
(Γ. ΚΑΪΠΑΝΟΣ) Κ. ΓΩΓΟΣ Δ. ΓΚΟΥΡΝΕΛΟΣ Π. ΝΤΖΑΛΑΣ Χ. ΓΚΟΡΟΓΙΑΣ Π. ΒΡΑΧΩΡΙΤΗΣ Α. ΜΗΤΣΟΣ Φ. ΝΑΚΟΣ Γ. ΜΠΡΕΣΙΑΚΑΣ Γ. ΑΥΓΕΡΗΣ Α. ΚΩΣΤΗΣ Κ. ΚΑΜΖΕΛΗΣ
Και αναπληρωματικοί Δ. ΓΟΥΛΑΣ Χ. ΜΠΑΡΛΙΚΑΣ Χ. ΚΑΚΟΥΡΗΣ Β. ΝΑΣΤΟΣ Σ. ΚΑΛΟΓΗΡΟΥ Γ. ΣΑΜΨΩΝΑΣ Φ. ΠΟΛΥΖΟΣ.
ΔΟΞΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ
(Β. ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ) Β. ΖΙΓΚΟΣ Γ. ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Χ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Ι. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Σ. ΔΑΡΛΑΣ Α. ΚΟΡΔΑΤΟΣ Ι. ΞΗΡΟΚΩΣΤΑΣ Χ. ΜΠΛΑΝΗΣ Δ. ΔΑΡΛΑΣ Π. ΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ Χ. ΓΙΩΤΗΣ
Και αναπληρωματικοί Ν. ΑΛΤΖΕΡΙΝΗΣ Γ. ΚΟΚΚΑΛΗΣ Θ. ΓΚΑΤΣΗΣ Ι. ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗΣ Δ. ΤΖΩΡΤΖΟΠΟΥΛΟΣ Κ. ΤΣΟΠΛΑΚΟΣ Σ. ΑΛΤΖΕΡΙΝΗΣ.
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Δ. ΜΠΟΤΙΝΗΣ - ΕΠΟΠΤΕΣ: (Θ. ΜΠΕΣΙΝΗΣ - Κ. ΚΑΡΑΠΙΠΕΡΗΣ)

Ο προπονητής του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΟΥ κ. ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΪΠΑΝΟΣ πριν τον αγώνα μας δήλωσε:
Εύχομαι να γίνουν και οι δύο θεσμοί (πρωτάθλημα και Κύπελλο της Ε.Π.Σ. Αιτωλ/νίας) σε αθλητικά πλαίσια. Να μην υπάρχει βία στα γήπεδα, να υπάρχει αθλητικό πνεύμα και πρωτίστως να φεύγουν όσοι ασχολούνται με το άθλημα γεροί απ’ τα γήπεδα. Είμαστε μια καινούργια ομάδα σε σχέση με πέρυσι και προσπαθούμε να κάνουμε μια καλή πορεία.
Μετά την λήξη του αγώνα ο προπονητής της ΔΟΞΑΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ κ. ΒΑΣΙΛΗΣ ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, μας δήλωσε τα παρακάτω:
Συγχαρητήρια στους παίχτες μου ήταν κυρίαρχοι σ’ όλο το παιχνίδι. Αν και με δέκα παίχτες (αποβολή του Χ. Μπλάνη δεύτερη κίτρινη), οπισθοχωρήσαμε στην παράταση, δίνοντας χώρο στον αντίπαλο, να τους αιφνιδιάσουμε με αντεπίθεση. Δεν το καταφέραμε. Σταθήκαμε πιο ψύχραιμοι στη διαδικασία των πέναλτι και προκριθήκαμε!
Καλή ποδοσφαιρική χρονιά, εύχομαι σ’ όλους τους εμπλεκομένους στο χώρο του ποδοσφαίρου και πάνω απ’ όλα υγεία!!!
Τέλος της διαδικασίας των πέναλτι και πανηγυρισμοί για τη ΔΟΞΑ!!!