Που να το φανταζόμουν εγώ… Μικρό παιδί σαν ήμουνα… Κι άκουγα αυτό το τραγούδι… αρχές του 1970… Και το χόρευα!!! «Το άσωτο παιδί»… http://www.prototypia.gr/2018/03/blog-post_42.html Γρηγόρης Μπιθικώτσης!!! (Απ’ το ηλεκτρόφωνο στο μαγαζί του πατέρα μου του Γιάννη του Δημητρίου Ντόκα… (Στο Καινούργιο Τριχωνίδας)… πως θα έρχονταν σ’ αυτό το ίδιο μας το μαγαζί... ο Γρηγόρης Μπιθικώτσης να με βρει;;;
Επειδή έγραψα κάποιους στίχους... κάποια τραγούδια... που του άρεσαν...
Δημήτρης Ντόκας Δημοσιογράφος - στιχουργός