«Με ΚΚΕ πολύ πιο δυνατό για πανευρωπαϊκή αντεπίθεση! Σπάμε τα δεσμά της
ΕΕ! Για την Ελλάδα και την Ευρώπη του Σοσιαλισμού, την Ευρώπη των
εργατών, των αγροτών, των λαών!». Αυτό το μήνυμα έστειλε η μεγάλη
πολιτική συγκέντρωση που πραγματοποίησε η ΚΟ Γερμανίας του ΚΚΕ το βράδυ της Παρασκευής στο Ντίσελντορφ με κεντρικο ομιλητή τον ΓΓ της ΚΕ του ΚΚΕ, Δημήτρη Κουτσούμπα, ο οποίος επισκέπτεται τη χώρα, επικεφαλής αντιπροσωπείας του Κόμματος, στην οποία συμμετέχουν ακόμη ο Ζήσης Λυμπερίδης, μέλος της Γραμματείας της ΚΕ του ΚΚΕ, ο Κώστας Παπαδάκης, ευρωβουλευτής του ΚΚΕ και εκ νέου υποψήφιος, και ο Γιάννης Μανουσογιαννάκης, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ.
Η συνέχεια ΕΔΩ: www.902.gr
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ